Pierwsze winobranie w Folwarku Pszczew

Pierwsze winobranie w Folwarku Pszczew

Pierwsze winobranie w Folwarku Pszczew przeszło do historii.
Czas zatem na krótkie podsumowanie

W sobotni ranek, 17 października o godzinie 12:00, PIERWSZE WINOBRANIE w Folwarku Pszczew rozpoczęło się od oficjalnego otwarcia wielofunkcyjnej hali sportowej i nowej altany grillowej.

W otwarciu nowo wybudowanych obiektów uczestniczyli m.in.:
Marszałek Sejmu - Józef Zych,
Dyrektor Lubuskiego ARiMR-u - Pani Elżbieta Kwaśniewicz,
Przewodniczący Rady Powiatu - Jarosław Szałata,
Sekretarz Powiatu - Mirosław Leśny ,
Wójt Pszczewa - Waldemar Górczyński,
Zastępca Wójta - Krystian Grabowski,
Przewodniczący Rady Gminy - Zbigniew Gajewski ,
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pszczewie - Pani Wanda Żaguń,
Wójt Przytocznej - Bartłomiej Kucharyk.

W ramach obchodu I Winobrania w Pszczewie właściciele Folwarku, Żaneta i Łukasz Robak podziękowali za 10-letnią współpracę i możliwość realizowania projektów związanych z Folwarkiem Pszczew.

O godzinie 13-tej, do wspólnego przeżywania tych radosnych chwil zaproszono mieszkańców Pszczewa i okolic, pracowników Folwarku, jego sympatyków i wszystkich tych, którzy przyczynili się do sukcesu przedsięwzięcia, jakim niewątpliwie było powstanie na naszym terenie wielofunkcyjnej hali sportowej. Jest to jeden z nielicznych obiektów w naszym województwie o różnorodnych możliwościach jego wykorzystywania. Ogrzewana i oświetlana hala kojarzy się powszechnie z kortem tenisowym, jednak jej rozmiary (600 m2) umożliwiają przeprowadzenie tu np. rozgrywek piłki ręcznej czy siatkowej. Do sali przylegają też pomieszczenia, w których odbywać się mogą inne zajęcia sportowe np. fitness. Obiekt ten może być również wykorzystywany do innych celów, nie tylko sportowych. Duża powierzchnia i podnoszone zewnętrzne ściany umożliwiają organizowanie naprawdę wielkich imprez .

Przez cały dzień można było podziwiać stoiska rękodzielnicze i zakupić różnorodne ozdoby, wyroby wikliniarskie, pachnące naturalne mydełka, miody, cuda wykonanena drutach i szydełku, przepiśniki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W altanie grillowej serwowano świeżutki chleb ze smalcem, grzane wino i wszystko to, co z grilla najlepsze.
Pomyślano również o uczcie dla ducha – znany nam już zespół folklorystyczny ze Zbąszynka – KOTKOWIACY- znakomicie wpisał się w klimat imprezy.

Obok altany grillowej można było skosztować różnorodnych gatunków wina, a w piwnicy gorzelni dużym powodzeniem cieszył się żurek. Gospodarze nie zapomnieli też o dzieciach. Najmłodsi uczestnicy imprezy dokazywali na nadmuchiwanej zjeżdżalni, bawili się z klaunem Bobo, rywalizowali w licznych konkursach, cieszyli się z pomalowanych buziek.
Dla nich, jak i dla starszych gości wystąpił znany nam wszystkim zespół taneczny TRANS z Pszczewa i Międzyrzecza. Kolorowe widowisko pełne humoru i uroku, przepełnione dziecięcą spontanicznością z pewnością zapisze nam się na długo w pamięci. Godnym podkreślenia jest fakt, że najmłodsi pszczewscy artyści z TRANSU ćwiczyli tylko niespełna dwa miesiące, a doskonale sprawdzili się na scenie.
Gratulacje dla Instruktorów i Rodziców!

Na zakończenie programu była niespodzianka, wspaniałe widowisko, jakiego jeszcze w Pszczewie nie było - specjalnie przygotowany pokaz sztucznych ogni.

Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy do rezerwacji boiska wielofunkcyjnego, pawilonu grillowego i innych obiektów historycznego Folwarku, które udostępnione zostały do użytku publicznego. Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.folwark.pszczew.com.pl lub telefonicznie pod numerem 507-207-032.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w I WINOBRANIU w Folwarku Pszczew, imprezy, która wracając do tradycji i historii na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszego regionu.
Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników wina, rękodzieła i folkloru oraz wielbicieli dobrej zabawy na kolejne II WINOBRANIE 2016, które odbędzie się w ostatni weekend września!!!

 
CennikRezerwacjaFacebookAktualności